Przejdź do treści

Ładowarki teleskopowe w branży budowlanej

    ładowarki teleskopowe Pruszków

    Ładowarki teleskopowe stanowią bardzo ważny element dzisiejszego budownictwa w Polsce, a na świecie są znane od około 40 lat. Wielokrotnie dla firm budowlanych stosowanie ładowarki obrotowej wraz z dobrze dobranym osprzętem dodatkowym rozwiązuje problematyczną kwestię zbyt rozbudowanego parku maszyn. Często ładowarki traktowane są jako sprzęt wieloczynnościowy, o wielu różnorodnych zastosowaniach.

    Ładowarki teleskopowe

    Ładowarka może z powodzeniem pełnić rolę samej ładowarki, ale również koparki czy koparko-ładowarki. Wyposażona w wysięgnik teleskopowy, umożliwia podnoszenie ciężkich ładunków na duże wysokości od 2 do 30 metrów. Maksymalny udźwig to aż 21 ton, choć dzięki rozwojowi technologii wartości maksymalne wysięgu i udźwigu stale się zwiększają przy nowych modelach. Konstrukcja ładowarki teleskopowej umożliwia realizację prac na ograniczonej przestrzeni.

    Różne rozmiary ładowarek, duża ich sprawność, możliwość szybkiego i łatwego przezbrojenia (zmiany osprzętu) to walory, które sprawiają, że ładowarki teleskopowe są naprawdę wręcz szyte na miarę dla budownictwa. W jaki osprzęt dodatkowy można wyposażyć takie urządzenie? Standardowo dostępne są takie przezbrojenia jak chwytaki boczne, łyżki, widły, kosze do podnoszenia ludzi, świdry, końcówki dźwigowe i wiele innych możliwości. Dzięki tak bogatemu wyposażeniu praca na ładowarce to oszczędność, a także duża dawka komfortu.

    Wystarczy multifunkcyjna ładowarka, wykwalifikowany operator posiadający odpowiednie uprawnienia do obsługi maszyny posiadającej funkcje dźwigu, wiertnicy, wózka widłowego i podestu ruchomego i można realizować szereg prac budowlanych bez konieczności stosowania wielu różnorodnych, indywidualnych maszyn.

     

    ładowarki teleskopowe Pruszków
     

    Jak można podzielić ładowarki teleskopowe?

    Ładowarki czołowe, panoramiki, sztywne – są to ładowarki ze sztywno umiejscowioną kabiną operatora oraz wysięgnikiem teleskopowym znajdującym się po prawej stronie pojazdu. Można spotkać je w wariancie z podporami bocznymi lub bez, niektóre modele mają obydwie osie skrętne i trzy ustawienia jezdne lub z wyłącznie tylną osią skrętną. Zakres udźwigu ładowarek sztywnych rozpoczyna się od 1,5 do 21 ton, a wysięg od 2 do 19 metrów.

    Ładowarki obrotowe, tzw. obrotówki – to ładowarki teleskopowe, które są wyposażone w obrotową głowicę pozwalającą na obrót kabiny wraz z wysięgnikiem o 360 stopni. Wyposażone są w dwie pary stabilizujących podpór, dostępne są warianty z obydwiema skrętnymi osiami lub na gąsienicach. Udźwig od 3 do 5 ton, a wysięgi od 15 do 30 metrów.

    Przeczytaj również o tym ile kosztuje wynajem dźwigów w Warszawie i okolicach.